25 лютого до Інституту "Ткума" і Музею "Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні" завітали відомі українські науковці, громадські та політичні діячі – Ян Валєтов, Сергій Гайдай, Олесь Доній. Було проведено низку заходів:

-за сприяння Інституту "Ткума" відбулись публічні лекції гостей у провідних вишах Дніпра: Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» та Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара. Під час лекцій, де обговорювалися різні питання щодо процесів розвитку України, молодь мала можливість поставити питання шанованим авторам;

-екскурсія Музеєм "Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні", яку провели д-р Ігор Щупак та заступниця керівника наукового відділу Музею  Ірина Радченко. Чималу увагу гостей привернули експозиції, пов’язані з єврейським життям від асиміляції до сіонізму, трагедіями ХХ ст., становленням Держави Ізраїль тощо;

- Вагомою частиною програми була презентація книги «Трансформація української національної ідеї», яку в Інституті «Ткума» проводили Олесь Доній – громадський та культурний діяч, журналіст, упорядник збірки; Ян Валєтов – письменник, співавтор, Сергій Гайдай – політтехнолог, співавтор; д-р Ігор Щупак – співавтор. Презентація книги, що є частиною великого українського проекту із залученням значної кількості провідних науковців, представників інтелігенції, вже відбулася в понад 30 містах України та викликала неабиякий суспільний резонанс, що засвідчила і її представлення у нашому місті.

Дана публікація представляє собою збірку робіт 30 провідних українських істориків, філософів, політологів, культурологів, які мають різні концепції та бачення процесів розвитку України, пропонують різні підходи, однак їх об’єднує бажання привести її до успіху. В своїх статтях співавтори дають відповіді на питання: як розвивалася українська ідея, чому і коли вона «загальмувала», і що слід зробити, щоб українська ідея знову стала українською мрією. Під час заходу учасники окреслили власні погляди і напрацювання на тему становлення нової української мрії та визначення української національної ідеї.

По закінченні виступів авторів збірки відбулася жвава дискусія з аудиторією.

View the embedded image gallery online at:
http://holocaust.dp.ua/ua/2015-02-17-11-50-31#sigProId96b8730b71

 

23 лютого у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулись урочисті заходи, присвячені пам’яті жертв радянської депортації чеченського та інгуського народів (1944 р.), а також пам’яті видатного лідера кримськотатарського народу Номана Челебіджіхана (1885–1918 рр.). Саме 23 лютого 1944 р. війська НКВС СРСР розпочали тотальну депортацію чеченського та інгуського народів, в ході якої, за різними оцінками, було вигнано з території Чечено-Інгуської АРСР до Середньої Азії та Казахстану від 500 до 650 тисяч чеченців та інгушів. Частину людей, переважно літніх, жінок та дітей з високогірних районів, було знищено на місці.

 31 січня у Штабі Повітряного командування «Схід» ЗСУ (Дніпро) пройшло заняття, присвячене Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. Лекцію-бесіду «Голокост – український вимір Катастрофи» провів заступник директора з наукової роботи Інституту «Ткума» д-р Єгор Врадій.

27 січня у Музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» пройшла урочиста церемонія, присвячена Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.

24 січня науковий співробітник Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Валентин Рибалка провів інтерактивну лекцію для офіцерів повітряного командування «Схід», приурочену до Дня соборності України. Тема освітнього заняття – «Бій під Крутами та злука УНР – ЗУНР у контексті української історії початку XX ст.».