Голодомор 1932 – 1933 рр. – перший геноцид на українських землях у трагічному ХХ ст. За різними підрахунками його жертвами стали від 4 до 7 млн. мешканців українських сіл та міст. Пам’ять про злочин радянської тоталітарної держави, з одного боку, ретельно приховувалась та викривлялась самим комуністичним режимом, з іншого – продовжувала тяжіти часто неусвідомленою травмою над усіма мешканцями України – і над тими, хто безпосередньо постраждав від Голодомору, і над їхніми нащадками.

Днями згідно з наказом Міністерства освіти і науки України «Про затвердження положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України» та з метою відзначення за ініціативу, наполегливість, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток академічної історичної науки та освіти д-р Ігор Щупак був нагороджений нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення». Нагороду вручила головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко під час всеукраїнського науково-практичного семінару Інституту «Ткума» для вчителів історії та методистів у Чернігові.

Щиро вітаємо з відзнакою!

View the embedded image gallery online at:
http://holocaust.dp.ua/ua/2015-02-17-11-50-31#sigProId1b92bf47fb

20 листопада у Києві, у Залі Президії Академії наук України відбулося громадське обговорення (за участі керівників єврейських організацій) Концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру. Концепцію було створено робочою групою при Інституті історії України Національної академії наук України за розпорядженням Кабінету міністрів України та на замовлення Міністерства культури і Національного історико-культурного заповідника «Бабин Яр». Серед співавторів робочої групи на чолі з Геннадієм Боряком, членом-кореспондентом НАН України, заступником директора інституту історії України, – Борис Глазунов, Сергій Кот, Віталій Нахманович, Тетяна Пастушенко, Іван Патриляк, Вікторія Яременко та інші вчені.

17 листопада у Дніпрі пройшла низка освітніх заходів з нагоди Всесвітнього Дня єврейських знань («Global Day of Jewish Learning»), який цього року одночасно проходив більш ніж у 500 єврейських громадах, 40 країнах і на 6 континентах.. Темою просвітницької програми було оголошено: «У світі слів, промов і сенсів».