Створення Асоціації музеїв та галерей Придніпров’я

02 серпня на базі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького пройшли установчі збори з приводу створення нової громадської організації – «Асоціація музеїв та галерей Придніпров’я», - яка планує об’єднати в своєму колі музейні установи не лише нашого міста, а й сусідніх областей.

Метою Асоціації є об’єднання ресурсів музеїв, що увійдуть до її складу, для надання конкурентоспроможних послуг у сфері культури, для вступу в міжнародні музейні асоціації та отримання там більш значної ваги, а також для підвищення туристичної привабливості Придніпров’я.

Засновниками Асоціації музеїв та галерей Придніпров’я виступили ДНІМ ім. Д. І. Яворницького, Дніпропетровський художній музей, музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Дніпро), Музей українського живопису та Технічний музей «Машини часу» в особі їх керівників: Юлії Пісчанської, Тетяни Шапаренко, д-ра Ігоря Щупака, Сергія Бурбело та Михайла Пруднікова. Також на установчих зборах був присутній заступник директора з наукової роботи Нікопольського краєзнавчого музею Мирослав Жуковський. Щодо членства в Асоціації, то до неї може увійти будь-який музей Придніпров’я.

Учасники зборів обговорювали організаційні, юридичні, фінансові питання, стратегію діяльності майбутньої організації, міжнародний досвід музейних асоціацій, підіймали питання про приватні музеї.

Д-р Ігор Щупак розповів про міжнародні музейні асоціації, членом яких може стати нова організація. Також він запропонував залучити до об’єднання нещодавно створений за ініціативою Інституту «Ткума» Дніпровський історичний семінар, який можна використовувати як місце зустрічі та обговорення проблем музеїв та одну з форм роботи Асоціації. Крім того, директор Музею Голокосту запропонував створити національний культурний календар та розповів про роботу наукових співробітників Музею над мапою міста Дніпро з національними пам’ятками.

У подальших планах засновників Асоціації – її державна реєстрація і плідна робота по досягненню поставлених цілей і завдань.