Онлайн-семінар для українських освітян «Перлини культури їдиш»

03-05 серпня у форматі онлайн проходив семінар для український освітян «Перлини культури їдиш», організований Міжнародним центром мови та культури їдиш при Всесвітньому єврейському конгресу та Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума». Учасниками освітньої програми стали вчителі історії та викладачі, наукові та музейні співробітники зі всієї України.

Під час семінару українські педагоги отримали можливість познайомитися з історією та культурою східноєвропейського єврейства, втраченим світом культури їдиш та глибше зрозуміти єврейську компоненту української культури. Учасники прослухали лекції провідних фахівців з історії мови їдиш та літератури (у тому числі й періоду Голокосту), українсько-єврейських відносин. Серед таких занять, зокрема: «Навіщо потрібен їдиш у ХХІ ст.» (д-р Мордехай Юшковський), «Українсько-єврейські відносини крізь призму поезії» (Тетяна Батанова), «Єврейська культура на мапі України» (д-р Мордехай Юшковський), «Шолом-Алейхем – людина, «яка йде з ярмарку»» (д-р Леонід Ройтман), ««Між серпом і молотом» – літературна творчість на їдиш у радянський період» (д-р Мордехай Юшковський), «Розділи з історії єврейського театру» (д-р Леонід Ройтман).

Наступний етап семінару має відбутися у Вільнюсі наступного, 2022 р. Щиро дякуємо нашим друзям і партнерам за організацію!