Обласний етап конкурсу-захисту Малої академії наук

06–07 лютого на базі Дніпровської академії неперервної освіти відбувся фінал другого (обласного) етапу всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт слухачів Дніпровського відділення Малої академії наук України за дисципліною «Історія». Від інституту «Ткума» серед членів журі були наукова співробітниця д-р Олена Іщенко (секція «Історичне краєзнавство») та д-р Ігор Щупак (секція «Всесвітня історія»). За умов карантину учасники конкурсу оголошували результати своєї дослідницької діяльності онлайн, члени журі працювали в аудиторіях.

Цього року захист проходив у два етапи. 6 лютого старшокласники захищали власноруч зроблені постери – художні плакати, що включають колажі фотографій, ілюстрацій, стислих текстових матеріалів і таким чином в стислій формі відображають головну творчу ідею автора. Наступного дня члени журі слухали повні доповіді, розглядали презентації, виступали модераторами дискусії, що виникала навколо оголошених учнем-доповідачем результатів дослідження.

Деякі з робіт, підготовлених школярами, були присвячені історії Голокосту та інших геноцидів, а також окремим видатним персоналіям. Це, зокрема, дослідження Поліни Шевченко «Мистецький твір як історичне джерело (на прикладі творчості Зіновія Толкачова)», Микити Бірзула «Вірменський геноцид 1915 р.: історична та сімейна пам’ять», Катерини Гринчак «Мухаммад Асад та його «Шлях до Мекки» та інші твори.

Традиційно за результатами захисту Інститут «Ткума» разом із Малою академією наук та історичним факультетом ДНУ ім. О. Гончара підготує збірку кращих робіт переможців конкурсу.